Poradna

novinky a zajímavosti

Fotografie nestačí – nastala doba video prohlídek

videoprohlídka

Video prohlídky u nemovitosti

Kvalitní fotografie nemovitosti by měly být již standardem. Ale jak dále můžete zvýšit atraktivitu Vaší nemovitosti při prodeji? Jak již nadpis napovídá – je to video prohlídkou. Stále častěji se s nimi můžete, u prodávaných nemovitostí, setkat.

Proč je video prohlídka důležitá?

Je to hned z několika důvodů.

Prvním z nich je jednoznačně návštěvnost inzerátu – inzeráty s video prohlídkou jsou prokazatelně více navštěvované než inzeráty bez nich, a to hned několikanásobně. Ano skutečně je to tak – pouhý obrázek se šipkou PLAY je pro kupující více lákavý něž pouhá fotografie.

Druhým důvodem je lepší představivost kupujících o nemovitosti. Ani kvalitní fotografie Vám nepředstaví nemovitost lépe něž video prohlídka. Kupující si lépe představí uspořádání nemovitosti a video také poskytne lepší představu o velikosti místností.

Třetím důvodem je současná doba. Ano žijeme v digitální době a lidé se dívají raději na televizi a na videa na počítači než by si prohlíželi katalogy nebo četli noviny a časopisy. Je prostě pohodlnější si pustit video a nechat si představit nemovitost, než proklikávat fotografie. Kupující si většinou ani neprohlédne všechny fotografie a skončí tak u desáté. Video prohlídku ale shlédne celou, protože mu stačí se pouze jednou kliknout.

Nevěříte? Podívejte se na příklady video prohlídek níže.

Předpokládám, že pokud jste doposud nesouhlasili, tak teď souhlasíte.

I když v současné době poptávka po nemovitostech převyšuje aktuální nabídku, je důležité nepodcenit propagaci prodávané nemovitosti – kvalitním marketingem nezkrátíte jen dobu prodeje, ale také zvýšíte cenu, za kterou nemovitost prodáte a to až, dle mých zkušeností, o 15%.

Pokud chcete prodat Vaší nemovitosti co nejrychleji a za nejvyšší možnou cenu neváhejte mně kontaktovat.