odmena

Staňte se realitním tipařem

Možná víte o někom, kdo chce prodat dům nebo byt. Nebo jen pronajímat? Víte, kdo je to realitní tipař? Je to člověk, který dává realitnímu makléři tipy na nemovitosti k prodeji. Pokud znáte v okolí někoho, kdo uvažuje o prodeji nemovitosti, můžete mi poslat tip a ještě na tom vydělat.

A když dojde k obchodu, dostanete provizi! Prostě férový a výhodný vztah mezi makléřem, tipařem a prodávajícím.

Kdo je tipař?

Realitní tipař je člověk, který spolupracuje s realitním makléřem. Nemusíte mít žádné speciální zkušenosti. Máte prostě jen informaci o nemovitosti, která se potenciálně může prodávat. Třeba víte o někom, kdo zdědil nemovitost a chce ji prodat. Nebo znáte někoho, kdo chce pronajímat? I takové tipy beru, jen počítejte s tím, že tipařská odměna je v tomto případě pár set korun.

Tento tip předáte spolupracujícímu makléři a ten už zařídí vše ostatní. Prostě a jednoduše zprostředkujete kontakt mezi makléřem a prodávajícím. Když mezi sebou uzavřou obchod, vy dostanete podíl makléřovi provize.

V současné době je hodnota nemovitostí vysoká. A vy tak můžete vydělat docela pěkné peníze, a to jen za informaci nebo propojení s majitelem nemovitosti.

Může se jednat o jednorázovou záležitost, ale pokud jste šikovní, můžete si takto přivydělávat pravidelně. Záleží na vašich časových možnostech a komunikativnosti.

Vše je bez jakéhokoliv závazku. Nemusíte dodávat tipy pravidelně, ale jen v době, kdy máte informaci o nemovitosti k prodeji.

Co přesně je tip?

Finanční odměnu z mé provize dostane ten, kdo mi předá tip na někoho, kdo chce nemovitost prodat a je oprávněn s nemovitostí nakládat. Tedy majitel. Když s majitelem nemovitosti podepíši smlouvu a dům nebo byt následně prodám, náleží vám odměna z mé provize.

Provize realitních makléřů se obvykle pohybuje v rozmezí 3 – 5 % z ceny nemovitosti. Pokud mi dáte tip a já uskutečním obchod, dostanete 10 % z mé provize. Tipařskou odměnu vyplácím po uskutečněném obchodu a finančním vypořádání. Kontaktuji vás a vyplatím vám váš podíl.

V dnešní době, kdy jsou ceny nemovitostí na maximu, jde o celkem snadný výdělek. Reality se prodávají velmi rychle a za vysoké ceny.

Jak zjistím tržní cenu nemovitosti?

Můžete vyplnit jednoduchý formulář na mých webových stránkách a během chvíle dostanete do své e-mailové schránky tržní odhad nemovitosti. Vyplníte pouze dispozice nemovitosti, plochu, stav a typ vlastnictví a odešlete.

Když už znáte tržní odhad, tak si můžete spočítat vaší tipařskou odměnu!

A malý příklad. Váš kamarád spolu se sestrou zdědil byt na Zahradním městě. A vy víte, že ho budou muset prodat, protože ani jeden nemá na vyplacení toho druhého. Z formuláře tržního odhadu dostanete informaci, že cena takového bytu na Zahradním městě v Praze je nyní okolo 5 600 000 Kč. Zadáte tuto odhadovanou cenu nemovitosti do tipařské kalkulačky a zjistíte hodnotu vaší odměny. V tomto případě to bude v rozmezí 16 800 až 28 000 Kč. Zavoláte mi a domluvíme se!

Tak co, plácneme si? Nebojte se, vše je smluvně ošetřeno. Uzavřeme spolu smlouvu o vaší odměně. Pokud prodej nevyjde, nic se neděje, neplynou pro vás žádné závazky.

Jestli máte už nyní tip, nebo se ještě potřebujete na něco zeptat, kontaktujte mě a domluvíme se.

Budu se těšit na spolupráci

Martina Vlasák, realitní makléř NEXT REALITY GROUP a.s.

Další články